Portale randkowe dla samotnych

Oczywiście nie ma sposobu, aby określić, który darmowy portal randkowy jest lepszy w znajdowaniu bratniej duszy. Usługi te działają w oparciu o algorytmy, a ludzie są o wiele bardziej skomplikowani niż zestaw liczb. Można jednak porównać ich układy profili, kryteria dopasowywania, środki bezpieczeństwa i inne funkcje, które mogą uczynić je łatwiejszymi, bezpieczniejszymi i przyjemniejszymi w użyciu niż ich rywale.

W samych Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 1500 serwisów randkowych dla samotnych, co oznacza, że ​​nie, niestety, nie mogliśmy zarejestrować się w każdym z nich. Skupiliśmy się na najpopularniejszych witrynach i aplikacjach w USA, z których korzysta ponad 30 milionów internetowych randkowiczów i przyjrzeliśmy się, jak działają. (Uwaga: nie kontaktowaliśmy się ani nie odpowiadaliśmy na wiadomości od nikogo podczas rejestracji w tych witrynach).

Przywiązywaliśmy również dużą wagę do tego, jak integracyjne są obecnie te witryny i aplikacje oraz czy obsługujące je firmy wspomniały, że planują kontynuować pracę w tej sprawie.

Randki Online


Ranking portali randkowych

Randker
Ocena: 4.8/5
1375 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Aktualnie darmowa rejestracja
✅ Wysoki odsetek kobiet (ponad 60%)
✅ Wiele osób znajduje idealnego partnera dzięki funkcji „testu osobowości”
✅ Najwyższe bezpieczeństwo danych (specjalna autorska technologia)
✅ Zwycięzca testu redakcji i użytkowników w kategorii „darmowy portal randkowy„
📈 W tym tygodniu dołączyło: 842 kobiet, 562 mężczyzn
onlyflirts
Ocena: 4.7/5
1186 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Szybkie poznawanie nowych osób
✅ Idealna dla osób unikających zaangażowania
✅ Bardzo duża baza użytkowników
📈 W tym tygodniu dołączyło: 637 kobiet, 406 mężczyzn
dirtymuffin
Ocena: 4.5/5
918 głosów
⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Portal dla osób chcących stałych jak i szybkich relacji
✅ Spora ilość użytkowników
✅ Jeden z popularniejszych produktów na rynku ostatnich lat
📈 W tym tygodniu dołączyło: 511 kobiet, 318 mężczyzn

KRYTERIA DOPASOWANIA

Serwisy randkowe online zwykle dzielą się na dwie kategorie: te, które zadają wiele pytań w celu sparowania użytkowników na podstawie wyników zgodności, oraz te, które trzymają się bardziej ogólnych czynników parowania, takich jak wiek, orientacja, lokalizacja i przesuwanie palcem przez użytkownika zachowanie (ludzie, którym zwykle przesuwasz „tak”), na przykład.

Niektóre internetowe serwisy randkowe korzystające z kwestionariuszy twierdzą, że ich algorytmy dopasowywania są naukowo poparte i zaprojektowane na podstawie badań psychologicznych. Twierdzenia te zostały od tego czasu obalone przez ekspertów, którzy twierdzą, że wspólne podobieństwa niekoniecznie skutkują bardziej udanym długoterminowym związkiem.

Ponieważ istnieją różne opinie na ten temat, postanowiliśmy przejrzeć każdą kategorię usług randkowych osobno i wybraliśmy nasze najlepsze typy na podstawie poniższych czynników.

PERSONALIZACJA PROFILU

Możesz oczekiwać, że każdy internetowy serwis randkowy zapyta o Twoje imię i nazwisko, wiek i skąd jesteś. To jest dane. Inne usługi mogą posunąć się nawet do pytania o Twoje poglądy na temat używania narkotyków i polityki. Zdecydowanie woleliśmy te, które zadawały jak najwięcej pytań — niekoniecznie dlatego, że dopasowują cię do kogoś, kto odpowiedział dokładnie tak samo jak ty, ale dlatego, że udostępnianie jak największej liczby pytań może zaoszczędzić trochę czasu (i niezręcznych rozmów) na dłuższą metę biegać.

Oprócz przerażającej biografii, nasi faworyci mogą pytać o: palenie, picie i aktywność fizyczną, poglądy religijne i polityczne, czy masz zwierzęta domowe, czy masz dzieci lub chcesz je mieć, poziom wykształcenia, tytuł zawodowy, zawód, hobby i inne preferencje, a nawet wzrost, znak zodiaku lub dochód. Mogą też pozwolić Ci odpowiadać na podpowiedzi, które Twoim zdaniem mogą przyciągnąć uwagę innych.

FUNKCJE INTERFEJSU

Wielu osobom flirtowanie nie przychodzi łatwo, zwłaszcza przez ekran. Inni po prostu nie komunikują się tak dobrze za pośrednictwem wiadomości. Chcieliśmy zobaczyć, jak serwisy randkowe online pomagają przełamać te wzorce, integrując dodatkowe funkcje, które pomagają w możliwie najpłynniejszych interakcjach.

Oprócz umożliwienia użytkownikom wzajemnego polubienia profili, preferowaliśmy usługi, które pozwalają polubić lub komentować określone części profili, takie jak zdjęcia, biografie lub odpowiedzi na monity. Ta funkcja może być pomocna przy wyborze osoby rozpoczynającej rozmowę.

Dla zapalonych użytkowników Instagrama wybraliśmy również kilka serwisów randkowych, które umożliwiają powiązanie go z profilem randkowym.

Dodatkowe funkcje mogą obejmować superlajki (pozwalające innym wiedzieć, że jesteś nimi bardzo zainteresowany), ponowne spojrzenie na kogoś, komu początkowo odmówiłeś, podniesienie swojego profilu na szczyt wyników wyszukiwania innych osób oraz sprawdzenie, kto cię lubi, bez musieć ich lubić z powrotem. Zwykle wymagają one członkostwa premium lub jednorazowego zakupu, ale nadal warto wiedzieć, że są dostępne.

ŚRODKI OCHRONY PRYWATNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA

Jeśli chodzi o randki online, nawet jeśli udostępnianie wielu informacji może być pomocne w wyborze możliwych dopasowań, można je również ukryć. Mając na uwadze, że oszuści, stalkerzy i catfishing stanowią realne zagrożenie podczas korzystania z dowolnej internetowej platformy społecznościowej, wybraliśmy usługi, w których to Ty decydujesz, jakie informacje chcesz udostępniać, a jakie nie.

Wybraliśmy również usługi, które nie wymagają już rejestrowania się za pomocą konta na Facebooku, ponieważ… cóż, nie wiem, czy słyszałeś, ale miały mały problem z prywatnością. Pamiętaj jednak, że każda firma, w której się rejestrujesz, może udostępniać Twoje dane stronom trzecim w celach marketingowych i reklamowych. Jeśli zastanawiasz się, jakie informacje mogą udostępniać iw jaki sposób, zapoznaj się z ich warunkami i usługami oraz polityką prywatności. Możesz nawet poprosić o kopię danych osobowych, które o Tobie przechowują, kontaktując się z ich liniami obsługi klienta.

Jeśli chodzi o twoje bezpieczeństwo fizyczne, ważne jest, aby pamiętać, że żaden z serwisów randkowych, które sprawdziliśmy, nie przeprowadza testów w tle na swoich użytkownikach. Zamiast tego skupiliśmy się na tym, jak łatwo zgłaszają lub blokują innego użytkownika za pośrednictwem swojego interfejsu.

INTEGRACJA

Jest rok 2022, kiedy to piszemy i nie powinno być potrzeby omawiania tego, ale bądźmy szczerzy, homofobia i zastraszanie wobec członków LGBTQ+ to wciąż aktualny problem. Niektóre internetowe serwisy randkowe zostały nawet pozwane za dyskryminację par tej samej płci.
Biorąc pod uwagę, że w 2017 roku ponad 60% par jednopłciowych spotkało się online oraz że istnieje znacznie więcej tożsamości płciowych i orientacji seksualnych niż osób heteroseksualnych, homoseksualnych i lesbijskich, preferowaliśmy firmy współpracujące z ekspertami i użytkownikami niekonformistycznymi, aby wziąć pod uwagę to, co ta społeczność musi w pełni korzystać z randek online.

Portale randkowe dla samotnych

PRZYDATNE INFORMACJE NA TEMAT INTERNETOWYCH APLIKACJI I PORTALI RANDKOWYCH

Dla większości z nas, gdy ktoś zaśpiewa nam serenadę „Fly Me to the Moon” wielkiego Sinatry, jest wystarczającym romantycznym gestem. Yusaku Maezawa, japoński miliarder modowy, uważa, że ​​to nie wystarczy. Szukając bratniej duszy, planował przyjmować zgłoszenia od kobiet z całego świata, a gdy już znajdzie swoją idealną, zabierze ją na orbitę Księżyca w locie obsługiwanym przez SpaceX.

Od tego czasu konkurs kojarzeń został odwołany , ale jasne jest, że fakt, że była to nawet opcja na randkę, stawia nas wszystkich, zwykłych ludzi, w niekorzystnej sytuacji. Na szczęście istnieją internetowe serwisy randkowe, które pomogą nam znaleźć kogoś, kto pokocha nas tylko dzięki piosence Sinatry.

Wydaje się, że te witryny i aplikacje oferują nieskończoną liczbę możliwości poza zwykłymi miejscami spędzania czasu przez ludzi i przyjaciółmi, którym ich znajomi mogą ich przedstawić. W rzeczywistości, zgodnie z ankietą Tindera z 2017 roku, 63% randkowiczów online zgłasza się na 1-2 randki w tygodniu, podczas gdy tylko 52% randkowiczów offline może powiedzieć to samo.

Piętno „hookup-y” i „dla singli” wokół randek online coraz bardziej się rozpraszało z biegiem lat. Około 65% par jednopłciowych i 39% par heteroseksualnych spotkało się online, dane wydają się zgodne. Ponadto badanie Match 2018 Singles in America, w którym wzięło udział ponad 5000 singli, wykazało, że „70% pokolenia Z i 63% milenialsów szuka romantycznej miłości”.

Aby dodatkowo poprzeć twierdzenia dotyczące randek internetowych, badanie przeprowadzone na 19 131 respondentach wykazało, że małżeństwa, które poznały się online, są bardziej zadowolone i rzadziej się rozstają. Badacze zasugerowali , że posiadanie większej puli potencjalnych klientów do wyboru i możliwość bycia bardziej selektywnym przed faktycznym spotkaniem z kimś może być powodem, dla którego związek, który rozpoczął się online, może odnieść sukces.

Inne badanie wykazało, że nie ma różnicy w długowieczności między małżeństwami, które poznały się online lub offline, co dodatkowo potwierdza, że ​​pary, które spotykają się online, są tak samo legalne jak inne.

Możliwości spotkania kolejnego — i ostatniego — kochanka wciąż się poszerzają, ponieważ oczekuje się, że liczba użytkowników randek online wzrośnie do 228,3 miliona użytkowników niepłacących i 51,5 miliona użytkowników płacących w 2024 roku.

 

UWAŻAJ NA ŁOWIENIE SUMÓW, ALE NIE POZWÓL BY CIĘ TO POWSTRZYMAŁO

Za ekranem możesz być kim chcesz. Załóż konto na dowolnej platformie mediów społecznościowych, kłam na temat swojej historii życia, publikuj zdjęcia kogoś innego, twierdząc, że są twoje i voilà: rodzi się zupełnie nowa osobowość. Praktyka ta znana jest jako łowienie ryb , a jeśli chodzi o randki online, może skończyć się albo złamanym sercem, albo gorzej, być może oszustwem romantycznym, o którym porozmawiamy więcej w dalszej części.

W innych przypadkach kłamstwo nie sięga tak daleko, jak sfabrykowanie fałszywej osoby. Zamiast tego ktoś próbuje poprawić swoją osobowość lub sylwetkę, zmieniając lub pomijając drobne szczegóły. Mogli skłamać na temat swojego wieku lub wzrostu, użyć starego zdjęcia z czasów, gdy byli w dobrej formie lub powiedzieć, że zarabiają więcej niż w rzeczywistości. Ten problem jest tak rozpowszechniony w randkach online, że został wymyślony jako stonowana odmiana łowienia sumów: łowienie kotków.

Bycie okłamywanym lub wprowadzanym w błąd — czy to za pomocą zdjęć, czy opowieści zbyt dobrych, by mogły być prawdziwe — to strata czasu i rozczarowujące, ale gwałtowne zachowanie niektórych użytkowników nie powinno powstrzymywać Cię przed wypróbowaniem randek online. Spójrzmy prawdzie w oczy, nawet ktoś, kogo spotkałeś w barze lub przez przyjaciela, może skończyć jako zdzierstwo.

Niektóre internetowe aplikacje randkowe bez rejestracji pracują nad wdrożeniem nowych funkcji, aby zapobiegać łowieniu sumów — inne firmy produkują nawet inteligencję AI, aby się przed tym obronić. Chociaż te funkcje stają się standardem w internetowych serwisach randkowych, od Ciebie zależy, czy będziesz na siebie uważać.

Niektóre zachowania typu „catfish” mogą obejmować:

 • Historia życia, która nie pasuje do tego, co jest zawarte w ich profilu randkowym lub jakimkolwiek innym koncie w mediach społecznościowych, które mogą mieć.
 • Nieustanne szukanie wymówek, aby nie spotkać się z tobą osobiście, nie rozmawiać przez telefon, czat wideo lub wysyłać więcej zdjęć niż te, które już widziałeś.
 • Podejrzanie niska liczba obserwujących na ich kontach w mediach społecznościowych.
 • Zdjęcia profilowe, które wydają się „sztampowe”. (Pamiętaj, aby zawsze odwrócić wyszukiwanie obrazów. Obrazy mogą zostać skradzione z innych kont).
 • Prośba o pieniądze. (To PEWNY znak oszustwa związanego z romansami).

 

DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS RANDEK ONLINE LUB OFFLINE

Chociaż łowienie na sumy jest zdecydowanie rozczarowujące, oczywiście nie jest tak poważne, jak inne przypadki, w których ludzie zostali zaatakowani lub zabici na randkach.

„Warunki użytkowania” najpopularniejszych internetowych serwisów randkowych ujawniają, że nie przeprowadzają kontroli przeszłości kryminalnej swoich użytkowników. Match Group – właściciel Match, Tinder, OkCupid i innych – przyznał , że zdaje sobie sprawę, że z ich bezpłatnych usług korzystają przestępcy seksualni. W rzeczywistości podkomitet US House Oversight and Reform ds. polityki gospodarczej i konsumenckiej bada obecnie Match Group i inne popularne serwisy randkowe, takie jak Bumble, z powodu tych zarzutów. Dochodzenie obejmuje również domniemane korzystanie z serwisów randkowych przez nieletnich.

 • Dlatego w twoich rękach jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa podczas organizowania spotkania.
 • Online Dating Association (ODA), które obejmuje kilka znanych nazwisk w branży, takich jak Match.com, oferuje kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa:
 • Wyszukiwanie ludzi za pomocą wyszukiwania wstecznego obrazu Google
 • Sprawdzanie ich kont w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, czy podane przez nich dane są zgodne.
 • Pozostań w systemie przesyłania wiadomości serwisu randkowego, dopóki nie będziesz pewien intencji drugiej osoby. Uważają, że oszuści są bardziej skłonni do jak najszybszego usunięcia Cię z usługi.
 • Nigdy nie wysyłaj pieniędzy osobie poznanej online.

Oferują również następujące wskazówki, kiedy zdecydujesz się spotkać osobiście:

 • Zorganizuj własny transport. Nie pozwól, aby randka cię odebrała lub podwiozła do domu
 • Spotkaj się w miejscu publicznym.
 • Nie wchodź do ich domu ani nie podawaj im swojego adresu.
 • Umiarkuj spożycie alkoholu.

The Rape, Abuse & Incest National Network (RAINN), największa w kraju organizacja przeciwdziałająca napaściom na tle seksualnym, udostępnia te same wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, co ODA, ale także przypomina internetowym randkowiczom, aby natychmiast blokowali i zgłaszali podejrzanych użytkowników, jeśli zachowują się niewłaściwie, oraz aby „zaufali twojemu instynkty dotyczące tego, czy czujesz, że ktoś reprezentuje siebie zgodnie z prawdą, czy nie”.

Istnieją również inne sposoby ochrony:

 • Wygoogluj sobie. Przyjrzyj się wszelkim dostępnym bezpłatnie informacjom na Twój temat. W ten sposób dowiesz się, czego inni mogą się dowiedzieć za pomocą kilku kliknięć.
 • Zachowaj szczegóły dla siebie, dopóki nie będziesz pewien intencji drugiej osoby. Niektóre szczegóły mogą wydawać się głupie, ale im więcej dajesz osobie, tym więcej może zebrać, przeszukać i znaleźć.
 • Uważaj na udostępniane zdjęcia. Być może nie udostępniasz zbyt wiele meczom kupno, być może wszystko, co jest na Twoich zdjęciach, może dostarczyć informacji, takich jak na przykład Twoja lokalizacja.
 • Sprawdź, co inni mogą zobaczyć na Twoich kontach w mediach społecznościowych. Czasami mogą zawierać znacznie więcej danych osobowych niż te, które powinieneś udostępniać swoim partnerom.
 • Użyj aplikacji, takiej jak Google Voice, która nie ujawnia Twojego numeru telefonu, jeśli chcesz porozmawiać przez telefon przed spotkaniem.
 • Udostępnij znajomemu zarówno swoje plany randkowe, jak i lokalizację na żywo. Jeśli zobaczą drastyczną zmianę trasy, będą wiedzieć, że możesz być w niebezpieczeństwie.
 • Gdy znasz ich nazwisko, sprawdź Krajowy Rejestr Przestępców Seksualnych. Istnieją również oddzielne rejestry dla każdego stanu i terytorium USA, które można sprawdzić.

 

PORADY EKSPERTÓW

Ludzie to znacznie więcej niż kilka zdjęć i biografia składająca się ze stu znaków. Jak więc ktoś może najlepiej przedstawić się na stronie randkowej lub w aplikacji randkowej? Porozmawialiśmy z Julie Spira , autorka i ekspertka ds. randek internetowych, oraz Jessica Small, licencjonowana terapeutka małżeńska i rodzinna z usługą Growing Self Counseling and Coaching, aby uzyskać ich wgląd w to, jak wskoczyć do świata randek internetowych i wylądować na swoim stopy:

Tworzenie świetnego profilu

„Myślę, że w swoim życiorysie musisz być autentyczny, jak tylko możesz” — radzi Spira. „Będą patrzeć na twoje zdjęcia, a jeśli są poważni, spojrzą na kilka zdań [w twojej biografii], ponieważ chcą zobaczyć „Co mamy wspólnego?” … Daje osobie patrzącej na ciebie możliwość zadawania pytań”. Mały zgadza się. Radzi podać wystarczającą ilość informacji, aby inni mogli łatwo wymyślić początek rozmowy.

Nie musisz wypełniać wszystkich pustych miejsc w swoim profilu, ale Spira sugeruje udostępnianie jak największej ilości informacji bez poczucia zagrożenia. „Jeśli nie wpiszesz swojej szkoły, co jest w porządku, możesz po prostu powiedzieć, że masz dyplom z polityki. … Chociaż wierzę w bycie cebulą i zdejmowanie warstwy po warstwie, ludzie mają ułamek sekundy [podczas randek online], aby zdecydować, czy są zainteresowani tobą, czy następną osobą”.

Jeśli chodzi o zdjęcia, Small zasugerował trzymanie się z dala od selfie w łazience i tym podobnych. „Miej świetne i starannie dobrane zdjęcia — [one] mogą być jedyną rzeczą, na którą ktoś patrzy. Każde zdjęcie powinno mieć cel, który zawiera informacje o tobie”.

Kiedy znajdziesz dopasowanie i nadejdzie czas, aby wysłać im wiadomość, zadaj „konkretne pytanie lub komentarz na temat ich profilu”. Nie zaczynaj rozmowy od samego „hej” – powiedział Small. Co ciekawe, uważa również, że mówienie o tym, jak bardzo nienawidzisz randek online, jest wielkim nie-nie. „Zdziwiłbyś się, jak często to się zdarza” – powiedziała nam. Wygląda na to, że narzekanie na twoje życie randkowe online na meczach zdarza się tak często, że zasłużyło na swoją własną nazwę: „whelming”.

Wybór odpowiedniej witryny lub aplikacji dla siebie

Spira uważa, że ​​nie ma jednej najlepszej strony lub aplikacji dla wszystkich, „To nie jest uniwersalna formuła”. Zamiast próbować znaleźć najlepszą, zaleca, aby ludzie dołączyli do dwóch lub trzech serwisów randkowych jednocześnie, aby „ zarzucić szerszą sieć”. „Im więcej ludzi poznajesz, tym lepszym randkowiczem się stajesz” i tym bardziej zdajesz sobie sprawę, czego szukasz w związku, powiedziała.

Small uważa, że ​​strony, które proszą użytkowników o wypełnienie kwestionariusza lub wymagają płatnego planu członkostwa, „zwykle przyciągają ludzi, którzy poważniej myślą o szukaniu związku”, ale podkreśla, że ​​„niekoniecznie jedno jest lepsze od drugiego”. Radzi również, aby nie przywiązywać dużej wagi do wyników procentowych zgodności oferowanych w niektórych witrynach: „Nie sądzę, że jest to zbyt dokładne i często łączymy się z kimś, kto nie jest dokładnie taki jak my”.

Zanim wybierzesz usługę, z której chcesz skorzystać, zaleca zastanowienie się, czego szukasz i rozważenie typu osoby, którą Twoim zdaniem może przyciągnąć dana usługa randkowa. Ona, podobnie jak Spira, zaleca również dołączenie do więcej niż jednego, aby zwiększyć swoje szanse.

Śmiało, dyskutuj o polityce, jeśli chcesz

Wbrew powszechnemu przekonaniu wiele raportów wskazuje, że milenialsi (i młodsze pokolenie Z) są bardziej zaangażowani politycznie niż kiedykolwiek wcześniej . „Myślę, że [polityka] stała się ogromnym przełomem dla singli, ponieważ… w kraju jest tak wiele napięć” — uważa Spira. Jako autorka książki „Love In The Age of Trump: How Politics Is Polarizing Relationships” Spira założyła witrynę, na której trwająca ankieta wykazała, że ​​ponad 60% ankietowanych nie umawiałoby się na randki ponad podziałami partyjnymi.

„Jeśli ujawnisz swoje poglądy polityczne] zostaniesz dopasowany do mniejszej liczby ludzi i możesz spotkać mniej ludzi, ale możesz spotkać ludzi, którzy myślą tak jak ty”, zapewnił Spira.

Polityka jest w końcu odzwierciedleniem naszych wartości, a wielu ekspertów uważa, że ​​wspólne wartości mogą pomóc w zapewnieniu trwałego związku . Small rozważa myślenie w dłuższej perspektywie przy podejmowaniu decyzji, jakie tematy powinny być definitywnymi przełomami. „Zastanów się, z czym jesteś w porządku, a co ostatecznie zniszczy związek na dłuższą metę”.

Darmowy katolicki portal randkowy, oto jest pytanie

Spira jest całkowicie przeciwna duchom i uważa, że ​​Ty też powinieneś. „Jestem taka anty-ghostingowa”, twierdziła i nalegała na szczerość, zwłaszcza jeśli nie lubisz ich romantycznie, ale widzisz możliwość przyjaźni. „Naprawdę wierzę, że ważne jest, aby zarzucić szeroką sieć, gdy kogoś poznajesz. Mogą stać się przyjaciółmi, mogą stać się kontaktami biznesowymi, a może mogą być kimś, kim będziesz romantycznie zainteresowany [później].

Uważa również, że mogą stać się łącznikiem z kimś, kogo naprawdę interesujesz: „Być może spotkałeś się w aplikacji randkowej, ale możesz spotkać kogoś poza aplikacją randkową przez kogoś, kogo poznałeś online”.

Jasno określ, czego chcesz w związku i działaj zgodnie z tym

„Bądź szczery w tym, czego szukasz w swoim profilu, a następnie zachowuj się w sposób zgodny z tym, czego chcesz” – powiedział Small. Tak więc, jeśli szukasz długoterminowego związku, „nie angażuj się w zachowanie zgodne z kulturą podłączania” – dodała. Jako przykład takiego zachowania wymieniła spotykanie się późno w nocy.

 

OSZUSTWA RANDKOWE

Według FBI ponad 18 000 osób złożyło skargi do Internet Crime Complaint Center (IC3) FBI, twierdząc, że padły ofiarą oszustw związanych z romansami, a straty wyniosły ponad 362 mln USD w samym 2018  — wzrost o ponad 70% w porównaniu z 2017 rokiem, dane z FTC również rzuca światło na problem dzięki ponad 21 000 raportów w Consumer Sentinel, dochodzeniowym narzędziu cybernetycznym FTC. Z tych raportów wynika, że ​​ludzie stracili łącznie 143 miliony dolarów. Problem jest tak powszechny, że nawet armia amerykańska ma stronę ostrzegającą o nim.

Oszustwa związane z romansami wydają się być coraz większym problemem w internetowych serwisach randkowych — zwłaszcza w populacjach, które mogą być podatne — powiedział Armen Najarian, CMO i Chief Identity Officer w Agari, firmie zajmującej się bezpieczeństwem poczty e-mail, która koncentruje się na powstrzymywaniu ataków typu phishing. Agari prowadziła dochodzenie w sprawie działalności grupy oszustów romantycznych, którą nazwali Scarlet Widow. W raporcie z operacji zidentyfikowano wiele ofiar Scarlet Widow jako „samotne osoby z ograniczonymi możliwościami: starsi rozwiedzeni, rolnicy i niepełnosprawni, by wymienić tylko kilka”.

Agari Cyber ​​Intelligence Division (ACID) śledziła kilka profili Scarlet Widow, ale najbardziej niesławny nosi imię Laury Hill. Laura była rzekomo modelką z Teksasu pracującą w Paryżu. Laura po nawiązaniu relacji z ofiarą prosiła o pieniądze na bilet powrotny z Paryża do Stanów Zjednoczonych pod pretekstem zablokowania jej karty kredytowej i miała je spłacić zaraz po powrocie do domu.

Laura, oczywiście, była daleka od rzeczywistości, a tym, który dostałby pieniądze, byłby oszust stojący za postacią Laury. Oszust mógł nawet sfałszować wiadomość e-mail z potwierdzeniem lotu i wysłać dane kontaktowe rzekomego biura podróży na wypadek, gdyby ofiara chciała dowodu lotu. W innym przypadku , niezbadanym przez Agari, kobiecie wysłano nawet przerobione w Photoshopie zdjęcie jej rzekomego kochanka trzymającego bilet lotniczy i pokazującego informacje o locie.

Najarian uważa, że ​​poziom umiejętności, jakiego potrzebują oszuści, aby wyciągnąć romans, jest „dość minimalny”. „Ci, którzy dopuszczają się tego rodzaju przestępstw, są bardzo zaradni i absolutnie wydadzą minimalną kwotę gotówki z własnej kieszeni, aby osiągnąć swój cel. Oszuści najczęściej polegają na podstawowej znajomości języka, którym będą rozmawiać z ofiarami, oraz pewnej znajomości programu Photoshop w celu poprawiania obrazów lub dokumentów” — powiedział.

Zdjęcia nie są tym, co przekonuje kogoś do przelewu kilku tysięcy dolarów, jednak nadzieje na prawdziwą miłość tak. Tak więc, oprócz umiejętności językowych i redakcyjnych, Najarian dodaje, że to, czego naprawdę potrzebuje oszust, to „pewne studium psychologii człowieka i po prostu [zrozumienie] mentalności ofiary i tych, które mogą być podatne”.

FBI podaje kilka przykładów typowych taktyk, które oszuści mogą stosować do budowania zaufania i manipulowania innymi:

 • Natychmiastowe prośby o rozmowę lub czat przez e-mail lub usługę przesyłania wiadomości poza serwisem randkowym.
 • Twierdzi, że twoim wprowadzeniem było „przeznaczenie”, szczególnie na początku komunikacji.
 • Twierdzi, że pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale obecnie mieszka, pracuje lub podróżuje za granicę.
 • Prośba o pieniądze, towary lub jakąkolwiek podobną pomoc finansową, zwłaszcza jeśli nigdy nie spotkaliście się osobiście
 • Prośba o pomoc przy transakcjach osobistych (otwieranie nowych kont bankowych, wpłacanie lub przelewanie środków, wysyłka towarów itp.)
 • Zgłaszanie nagłego kryzysu osobistego i nakłanianie do udzielenia pomocy finansowej. (Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli żądania stają się coraz bardziej agresywne).
 • Opowiadanie niespójnych lub imponujących historii.
 • Udzielanie niejasnych odpowiedzi na konkretne pytania.
 • Twierdzenie, że niedawno owdowiała lub że jest członkiem amerykańskiej służby służącym za granicą.
 • Nagłe zniknięcie z witryny, a następnie ponowne pojawienie się pod inną nazwą przy użyciu tych samych informacji profilowych.

Autor: Katarzyna Wojtasik

Warszawianka, która uwielbia podróże oraz pisanie. Kocham poznawać nowe osoby i nawiązywać znajomości. Przetestowałam wiele portali i aplikacji randkowych oraz opisałam i zrecenzowałam na Randkaweb.pl.


Ranking portali randkowych

Randker
Ocena: 4.8/5
1375 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Aktualnie darmowa rejestracja
✅ Wysoki odsetek kobiet (ponad 60%)
✅ Wiele osób znajduje idealnego partnera dzięki funkcji „testu osobowości”
✅ Najwyższe bezpieczeństwo danych (specjalna autorska technologia)
✅ Zwycięzca testu redakcji i użytkowników w kategorii „darmowy portal randkowy„
📈 W tym tygodniu dołączyło: 842 kobiet, 562 mężczyzn
onlyflirts
Ocena: 4.7/5
1186 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Szybkie poznawanie nowych osób
✅ Idealna dla osób unikających zaangażowania
✅ Bardzo duża baza użytkowników
📈 W tym tygodniu dołączyło: 637 kobiet, 406 mężczyzn
dirtymuffin
Ocena: 4.5/5
918 głosów
⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Portal dla osób chcących stałych jak i szybkich relacji
✅ Spora ilość użytkowników
✅ Jeden z popularniejszych produktów na rynku ostatnich lat
📈 W tym tygodniu dołączyło: 511 kobiet, 318 mężczyzn

2 komentarze do “Portale randkowe dla samotnych

 1. WerciaM Odpowiedz

  miałam kilka złych doświadczeń z portalami randkowymi, ale dzięki nim poznałam swojego męża, z którym jestem 5 lat po ślubie 🙂

 2. Magdaa Odpowiedz

  Jestem bardzo zadowolona z portali randkowych, na których poznałam najlepszego faceta i oboje jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *