Seks na pierwszej randce? Wszystko co musisz wiedzieć

Wyjaśnijmy teraz jedną rzecz: jeśli chcesz uprawiać seks na pierwszej randce, masz pełne prawo zrobić tę cholerną rzecz.

Seks na pierwszej randce? Wszystko co musisz wiedzieć


Ranking portali randkowych

Randker
Ocena: 4.8/5
1375 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Aktualnie darmowa rejestracja
✅ Wysoki odsetek kobiet (ponad 60%)
✅ Wiele osób znajduje idealnego partnera dzięki funkcji „testu osobowości”
✅ Najwyższe bezpieczeństwo danych (specjalna autorska technologia)
✅ Zwycięzca testu redakcji i użytkowników w kategorii „darmowy portal randkowy„
📈 W tym tygodniu dołączyło: 842 kobiet, 562 mężczyzn
onlyflirts
Ocena: 4.7/5
1186 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Szybkie poznawanie nowych osób
✅ Idealna dla osób unikających zaangażowania
✅ Bardzo duża baza użytkowników
📈 W tym tygodniu dołączyło: 637 kobiet, 406 mężczyzn
dirtymuffin
Ocena: 4.5/5
918 głosów
⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Portal dla osób chcących stałych jak i szybkich relacji
✅ Spora ilość użytkowników
✅ Jeden z popularniejszych produktów na rynku ostatnich lat
📈 W tym tygodniu dołączyło: 511 kobiet, 318 mężczyzn

O ile nie dokonałeś osobistego wyboru, aby wytrzymać, dopóki nie osiągniesz określonego kamienia milowego na randce (może słyszałeś o zasadzie trzech randek? **przewraca oczami**) z własnych powodów, nie masz żadnych zobowiązań aby utrzymać swoją seksualność w ryzach. To powinno być oczywiste, ale w dzisiejszych czasach wiele kobiet powstrzymuje się od seksu na pierwszej randce, aby uniknąć „zakażenia”. To okropne słowo i promuje przestarzałą presję społeczną, która w jakiś sposób (jak?!?!) nadal istnieje w 2023 roku.

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że to cię powstrzymuje. Według dr Petera Kanarisa, psychologa i seksuologa ze Smithtown, nawet z pasami cnoty w przeszłości, nie jest niczym niezwykłym w dzisiejszych czasach zajmowanie się swoim życiem seksualnym bez zastanawiania się nad wpływami, które je ukształtowały. Seksualna czujność może krążyć w twoich żyłach, a mimo to możesz nie zdawać sobie sprawy, że zinternalizowałeś pewne restrykcyjne oczekiwania dotyczące seksu, które wnosisz do swoich związków.

Z tego powodu, pomimo poczucia związku z twoją wybranką i chęci przeskoczenia jej kości, możesz się wahać lub całkowicie pominąć czyn, ponieważ nie chcesz, aby twoja wybranka straciła do ciebie szacunek. Ale jestem tutaj — z ekspertami — aby to wyjaśnić.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o seksie na pierwszej randce:

Psst… jeśli uprawiasz seks na pierwszej randce, zdecydowanie nie chcesz polegać na tej metodzie „antykoncepcji”.

 

Najpierw chcemy dowiedzieć się, co sprawia, że ​​kwestionujesz seks na pierwszej randce

Religia, oczekiwania rodziny, doświadczenia takie jak nazywanie dziwką to tylko trzy z wielu czynników wpływających na sposób, w jaki myślisz o swoim seksualnym ja.

Często zdarza się, mówi Kanaris, że ludzie po prostu „potykają się” w swoim życiu seksualnym, nie zwracając uwagi na postawy, które przyjęli po drodze. W rzeczywistości ludzie rzadko biorą pod uwagę swoje osobiste wytyczne dotyczące seksu.

Zamiast tego możesz uważać się za żądnego przygód w łóżku lub uważać intymność za świętą, nigdy nie zastanawiając się, dlaczego za tym stoi. A robienie tego, dodaje Kanaris, ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia, dlaczego ideały starej szkoły mogą kolidować z twoimi współczesnymi.

Jak Ty to robisz? „Samoświadomość jest kluczem” – mówi Kanaris. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale poświęć chwilę, aby zadać sobie kilka pytań przed pójściem na randkę, aby pomóc ci dowiedzieć się, jakie są twoje prawdziwe uczucia dotyczące tego, czy chcesz, aby seks był ich częścią.

Zapytaj siebie:

  • Jakie są moje przekonania na temat seksu?
  • Jakie czynniki wpłynęły na te przekonania? Moja rodzina? Przyjaciele? Poprzednie doświadczenia z przeszłości?
  • Jakie osobiste wytyczne wyznaczyłem dla własnej seksualności?

Odpowiedzi na te pytania nie powinny być łatwe, ale kiedy już to zrobisz — być może nawet z pomocą terapeuty (seksualnego) — będziesz w stanie dostroić się do wrażeń zewnętrznych wpływów, jakie wywarły na twoje życie seksualne, więc potrafi oddzielić własny fakt od fikcji.

 

Jeśli coś ma cię powstrzymać, powinno to być to, jak dobrze znasz kogoś

Teraz, gdy odrobiłeś pracę domową na temat swoich opinii na temat seksu na pierwszej randce, nadszedł czas, aby wyjaśnić inne czynniki, które mogą powodować pauzę.

Zmartwienie lub obawa, że ​​twoja randka nie będzie cię szanować po seksie na pierwszej randce, nigdy nie powinna być powodem, dla którego trzymasz zapiętą sukienkę lub dżinsy. Szczerze mówiąc: jeśli naprawdę myślisz, że ta osoba jest do tego zdolna, czy naprawdę chcesz z nią spać?

Jedyną rzeczą, która powinna cię naprawdę powstrzymać, jeśli w ogóle, powinien być twój poziom komfortu z tą osobą i to, czy trzyma się twoich standardów randkowych – jeśli, to znaczy, szukasz ewentualnego związku z tą osobą.

„Jedna randka to za mało, aby udowodnić, że są stabilną, godną zaufania osobą…”

„Jedna randka z osobą, bez względu na to, jak dobrze pójdzie, nie wystarczy, aby udowodnić, że jest to stabilny, godny zaufania człowiek, który pojawi się raz po raz”, mówi dr Chloe Carmichael, lekarz kliniczny psycholog i autorka 10 przykazań randek dr Chloe. Z tego powodu, jeśli masz nadzieję na coś więcej niż przelotny romans, możesz chcieć jeszcze kilka randek z tą osobą, aby dowiedzieć się, czy jest wart twojego czasu.

A pomysł, że twoja randka przestanie się tobą interesować, kiedy już uprawiasz seks? Cóż, jeśli tak się stanie, są szanse, że przed seksem też nie byli tobą emocjonalnie zainteresowani. Ponownie, jeśli szukasz czegoś więcej niż romansu, lepiej dowiedz się tego teraz niż później, zanim w nie zainwestujesz.

To powiedziawszy, jeśli wszystko, o czym myślisz na pierwszej randce, to to, jak bardzo chcesz zaciągnąć ich do łóżka – a nie tyle o tym, jaki potencjał widzisz w nich w długoterminowym partnerze – nie musisz pozbawiać sobie tylko po to, żeby czekać. Więc idź i ciesz się tym, dziewczyno.

Seks na pierwszej randce? Wszystko co musisz wiedzieć

 

Seks na pierwszej randce może być nieco nieprzewidywalny

Ponieważ jest to nowa osoba, możesz odkrywać ciało, z którym nigdy nie doświadczyłeś tego rodzaju intymności, co jest niesamowicie ekscytujące. To może sprawić, że seks będzie wyjątkowo niesamowity, ekscytujący i satysfakcjonujący.

Ale seks na pierwszej randce też może się nie udać. Chociaż rozmowa przy obiedzie mogła Cię podniecić, ich występ w łóżku może nie być tym, na co liczyłeś. Zaczynają też odkrywać nowe ciało i mogą jeszcze nie wiedzieć, jak pracować z twoim. Możesz lubić inne rzeczy niż ich byli partnerzy i odwrotnie.

 

Seks może zakończyć zaloty lub je rozpocząć

To, co dzieje się po seksie na pierwszej randce, może przebiegać na kilka sposobów, mówi Kanaris.

Ponieważ byłeś tylko raz, twoja randka może uznać całą randkę (w tym seks) za jednorazową rzecz. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest rozmowa z wyprzedzeniem o tym, czego szukają. Jasne, mogą nie być z tobą całkowicie szczerzy, ale i tak warto spróbować.

W innym scenariuszu mogą znowu chcieć seksu z tobą, ale następnym razem zrezygnują z kolacji i drinków. To dobra wskazówka, że ​​postrzegają twój związek jako bardziej fizyczny niż emocjonalny i od ciebie zależy, czy poczujesz to samo.

Kolejna gówniana możliwość: jeśli mają seksistowskie poglądy na temat kobiet i seksualności, mogą już nie uważać cię za potencjalnego partnera, ponieważ wcześnie chciałeś być seksualny. To obrzydliwe podwójne standardy i pewny znak, że twoja randka to śmieci i nie jest warta twojego czasu. Moje kondolencje.

Z drugiej jednak strony seks na pierwszej randce (lub nawet coś, co myślałeś, że będzie to przygoda na jedną noc!) może rzeczywiście przerodzić się w romantyczny związek. W rzeczywistości „zdarza się to cały czas” — mówi Kanaris.

Seks może dać ci poczucie, czy ty i twoja randka dobrze pasujecie. Jasne, podobne poglądy na życie i wzajemny szacunek są również ważne, ale rozważenie twojej zgodności seksualnej (i ogólnie otwartości na seks) może i powinno mieć na to wpływ.

Ponadto dla wielu osób uprawianie seksu może prowadzić do uczuć emocjonalnych. Kobiety uwalniają oksytocynę po przespaniu się z kimś, co sprawia, że ​​czują się bardziej przywiązane do partnera. Mężczyźni uwalniają testosteron, który sprawia, że ​​chcą „polować”. Jeśli pasujesz do siebie pod innymi względami, nie ma powodu, dla którego nie będą chcieli z tobą polować.

 

Nie zapomnij o antykoncepcji

Tak samo, jak chcesz podjąć środki ostrożności, aby chronić swoje serce podczas randek, musisz również chronić swoje zdrowie.

Ponieważ to dopiero pierwsza randka, „możesz nie znać historii tej osoby, tak jak w przypadku bardziej rozwiniętego związku” — wyjaśnia Kanaris. Z tego powodu ważne jest, abyś była bezpieczna i bezpośrednia, stosując niezbędną antykoncepcję i pytając daną osobę o jej historię seksualną.

„Pytanie nie musi brzmieć tak, jakbyś przeprowadzał badanie lekarskie – to byłoby ciężkie” — mówi Kanaris, ale wiedza o tym, czy twoja randka kiedykolwiek miała chorobę przenoszoną drogą płciową, którą potencjalnie można się zarazić, to wielka sprawa. Więc spróbuj: „Teraz, kiedy idziemy do przodu, myślę, że ważne jest, abyśmy oboje wiedzieli, czy nie podejmujemy nieuzasadnionego ryzyka. Więc jak twoje zdrowie i kiedy ostatnio byłeś testowany?

Gdy uzyskasz potrzebne informacje, pamiętaj, że ponieważ możesz nie znać tej osoby zbyt dobrze, prawdopodobnie nadal powinieneś używać prezerwatyw.

Więc śmiało i uprawiaj seks po tej niesamowitej pierwszej randce. I następny, i następny po nim, jeśli tego chcesz. Czemu? Ponieważ możesz.

Autor: Katarzyna Wojtasik

Warszawianka, która uwielbia podróże oraz pisanie. Kocham poznawać nowe osoby i nawiązywać znajomości. Przetestowałam wiele portali i aplikacji randkowych oraz opisałam i zrecenzowałam na Randkaweb.pl.


Ranking portali randkowych

Randker
Ocena: 4.8/5
1375 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Aktualnie darmowa rejestracja
✅ Wysoki odsetek kobiet (ponad 60%)
✅ Wiele osób znajduje idealnego partnera dzięki funkcji „testu osobowości”
✅ Najwyższe bezpieczeństwo danych (specjalna autorska technologia)
✅ Zwycięzca testu redakcji i użytkowników w kategorii „darmowy portal randkowy„
📈 W tym tygodniu dołączyło: 842 kobiet, 562 mężczyzn
onlyflirts
Ocena: 4.7/5
1186 głosów
⭐⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Szybkie poznawanie nowych osób
✅ Idealna dla osób unikających zaangażowania
✅ Bardzo duża baza użytkowników
📈 W tym tygodniu dołączyło: 637 kobiet, 406 mężczyzn
dirtymuffin
Ocena: 4.5/5
918 głosów
⭐⭐⭐⭐

Zobacz
Bardzo bezpieczne

Zalety portalu

✅ Portal dla osób chcących stałych jak i szybkich relacji
✅ Spora ilość użytkowników
✅ Jeden z popularniejszych produktów na rynku ostatnich lat
📈 W tym tygodniu dołączyło: 511 kobiet, 318 mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *